Nominácie boli vyhlásené za 76. ceny Akadémie



Nominácie boli vyhlásené za 76. ceny Akadémie



Eugene Hernandez



Oficiálny plagát 76. výročnej ceny akadémie. Dizajnér: Burton Morris. Plagát 2003 A.M.P.A.S. Oscar Statuette A.M.P.A.S.

'Dobré ráno, všetci a držte sa svojich klobúkov,' Sigourney Weaver povedal divákom pred zverejnením nominácií na akademické ocenenia dnes ráno v Beverly Hills v Kalifornii. Vskutku prekvapivé inklúzie a vylúčenia znamenajú nominácie na 76. Oscary. Je to zoznam, ktorý kombinuje neočakávané menšie, špeciálne a zahraničné filmy s niektorými hollywoodskymi filmami s vyšším rozpočtom. Nominovaní boli dnes ráno vyhlásení v Beverly Hills.

skutočný detektív spoiler 3

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ nabbed 11 nominácií, vedenie balenia, zatiaľ čo „Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ dostal 10. “Cold Mountain” bol vynechaný z niektorých veľkých kategórií a získal len 7 nominácií. Prekvapenie prišlo z filmov ako „Mesto Božie“ so 4 nomináciami a kývnutím na 'Veľryba jazdec.'

Úplný zoznam nominovaných kandidátov je k dispozícii nižšie (informácie poskytnuté Akadémiou filmových umení a vied):

Akadémia filmových umení a vied

Nominácie podľa kategórie - 76. ceny

VÝKONNOSŤ AKTOVA V HLAVNEJ ÚLOHE

Johnny Depp v časti „Piráti z Karibiku: kliatba čiernej perly“ (Buena Vista)

Ben Kingsley v „dome hmly a piesku“ (DreamWorks v spojení s Cobalt Media Group)

Judský zákon v „Cold Mountain“ (Miramax)

Bill Murray v časti Stratené v preklade (funkcie Focus)

Sean Penn v „Mystic River“ (Warner Bros.)

VÝKONNOST AKTURA V PODPORNEJ ÚLOHE

Alec Baldwin v „The Cooler“ (Lions Gate)

Benicio Del Toro v kategórii „21 gramov“ (funkcie zaostrenia)

Djimon Hounsou v „In America“ (Fox Searchlight / Fox 20. storočia)

Tim Robbins v „Mystic River“ (Warner Bros.)

Ken Watanabe v “The Last Samurai” (Warner Bros.)

VÝKONNOSŤ V PRÍPADE VEDECKEJ ÚLOHY

Keisha Castle-Hughes v “Whale Rider” (Newmarket Films)

Diane Keaton v „Niečo musíš dať“ (Sony Pictures Releases)

Samantha Morton v „In America“ (Fox Searchlight / Fox 20. storočia)

Charlize Theron v “Monster” (Newmarket Films)

Naomi Watts v „21 gramoch“ (funkcie zaostrenia)

VÝKONNOSŤ V PRÍPADE V PODPORNEJ ÚLOHE

Shohreh Aghdashloo v „dome piesku a hmly“ (DreamWorks v spojení so spoločnosťou Cobalt Media Group)

Patricia Clarkson v “Pieces of April” (Jednotní umelci prostredníctvom MGM)

Marcia Gay Harden v „Mystic River“ (Warner Bros.)

Holly Hunter v trinástich (Fox Searchlight / Fox 20. storočia)

Renée Zellweger v „Cold Mountain“ (Miramax)

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ FILM ROKA

„Brother Bear“ (Dobrý pohľad)

„Nájdenie Nemo“ (dobrý pohľad)

„Trojčatá Belleville“ (Klasika obrázkov Sony)

DOSIAHNUTÉ ÚSPECHY V SMERNICI

'Dievča s perlou' (Lions Gate)

Art Direction: Ben Van Os

Dekorácie súpravy: Cecile Heideman

“Posledný samuraj” (Warner Bros.)

Art Direction: Lilly Kilvert

Dekorácie súpravy: Gretchen Rau

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Art Direction: Grant Major

Súprava dekorácií: Dan Hennah a Alan Lee

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Art Direction: William Sandell

Dekorácie súpravy: Robert Gould

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Art Direction: Jeannine Oppewall

Dekorácie súpravy: Leslie Pope

DOSIAHNUTÉ VÝSLEDKY V KINEMATOGRAFII

„Mesto Božie“ (Miramax)

Cesar Charlone

“Cold Mountain” (Miramax)

John Seale

'Dievča s perlou' (Lions Gate)

Eduardo Serra

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Russell Boyd

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

John Schwartzman

DOSIAHNUTÉ VÝSLEDKY V NÁVRHU NÁKLADOV

'Dievča s perlou' (Lions Gate)

Dien van Straalen

“Posledný samuraj” (Warner Bros.)

Ja som Dickson

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

S Dicksonom a Richardom Taylorom

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Wendy Stites

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Judianna Makovsky

DOSIAHNUTIE DOSAHU

„Mesto Božie“ (Miramax)

Fernando Meirelles

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Peter Jackson

„Lost in Translation“ (funkcie zaostrenia)

Sofia Coppola

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Peter Weir

„Mystic River“ (Warner Bros.)

Clint Eastwood

NAJLEPŠIE DOKUMENTÁRNE FUNKCIE

“Balseros” (Siedme vydanie umenia)

A Bausan Films S.L. výroba

Carlos Bosch a Marcos Loris Omedes

“Zachytenie Friedmanov” (Magnolia Pictures)

Hit the Ground Running Production

Andrew Jarecki a Marc Smerling

„Hmla vojny“ (Sony Pictures Classics)

Výroba obchodného domu Globe

Errol Morris a Michael Williams

„Môj architekt“ (New Yorker)

Výroba spoločnosti Louis Kahn, Inc.

Nathaniel Kahn a Susan R. Behr

“Počasie pod zemou” (Shadow Distribution)

Projekt výroby histórie zadarmo

Sam Green a Bill Siegel

NAJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNY KRÁTKY PREDMET

'Asylum'

Neustála komunikácia a výroba make-upov

Sandy McLeod a Gini Reticker

„Černobyľské srdce“

Výroba dokumentárnych filmov v centre mesta

Maryann DeLeo

„Ferry Tales“

Výroba Penelope Pictures

Katja Esson

DOSIAHNUTÉ ÚSPECHY V ÚPRAVE FILMU

„Mesto Božie“ (Miramax)

Daniel Rezende

“Cold Mountain” (Miramax)

Walter Murch

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Jamie Selkirk

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Lee Smith

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

William Goldenberg

NAJLEPŠIE ZAHRANIČNÉ JAZYKOVÉ FILMY ROKA

„Barbarské invázie“

Do Cinémaginaire Inc. Production

Kanada

'Evil'

Filmová a televízna produkcia Moviola

Švédsko

“Súmrak Samuraj”

Televízna sieť Shochiku / Nippon / Sumitomo / Hakuhodo / Nippon Shuppan Hanbai / Eisei Gekijo Production

Japonsko

„Dvojičky“

Filmová produkcia IdtV

Holandsko

'Želary'

A Total HelpArt T.H.A./Barrandov Studio Production

Česká republika

DOSIAHNUTIE DOSIAHNUTÉHO VÝNIMKU

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Richard Taylor a Peter King

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Edouard Henriques III a Yolanda Toussieng

„Piráti z Karibiku: kliatba čiernej perly“ (Buena Vista)

Ve Neill a Martin Samuel

DOSIAHNUTÉ VÝNIMKY V HUDBE PÍSOMNÉ PRE POHYBOVÉ OBRÁZKY (pôvodné skóre)

„Big Fish“ (zverejnenie obrázkov Sony)

Danny Elfman

“Cold Mountain” (Miramax)

Gabriel Yared

„Nájdenie Nemo“ (dobrý pohľad)

Thomas Newman

„House of Sand and Fog“ (DreamWorks v spojení so spoločnosťou Cobalt Media Group)

James Horner

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Howard Shore

DOSIAHNUTÉ VÝNIMKY V HUDBE PÍSOMNÉ NA POHYBOVÉ OBRÁZKY (originál
song)

„Na západ“ od „Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Hudba a text od Fran Walsha a Howarda Shorea a Annie Lennoxovej

„Kiss na konci dúhy“ od „A Mighty Wind“ (Warner Bros.)

Hudba a text od Michaela McKeana a Annette O’Toole

vitajte v šťastí

“Scarlet Tide” od “Cold Mountain” (Miramax)

Hudba a text - T Bone Burnett a Elvis Costello

„The Triplets of Belleville“ od „The Triplets of Belleville“ (Sony Pictures Classics)

Hudba od Benoit Charest Lyric od Sylvain Chomet

'Budeš mojou skutočnou láskou Ain' od 'Cold Mountain' (Miramax)

Hudba a text od Stinga

NAJLEPŠÍ OBRÁZOK ROKA

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Výroba krídlových filmov

Barrie M. Osborne, Peter Jackson a Fran Walsh, Producenti

„Lost in Translation“ (funkcie zaostrenia)

Výroba americkej zoetrope / elementárnych filmov

Ross Katz a Sofia Coppola, Producenti

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Výroba Fox a 20. storočia a výroba univerzálnych obrazov a filmov Miramax

Samuel Goldwyn, ml., Peter Weir a Duncan Henderson, producenti

„Mystic River“ (Warner Bros.)

Výroba obrázkov Warner Bros

Robert Lorenz, Judie G. Hoyt a Clint Eastwood, Producenti

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Univerzálna výroba obrázkov / DreamWorks

Kandidáti, ktorých treba určiť

NAJLEPŠÍ ANIMOVANÝ KRÁTKY FILM

'Boundin ''

Výroba animačných štúdií Pixar

Bud Luckey

„Cieľ“ (dobré zobrazenie)

Výroba obrazov Walta Disneyho

Dominique Monfery a Roy Edward Disney

„Gone Nutty“ (líška 20. storočia)

Produkcia štúdií Blue Sky Studios

Carlos Saldanha a John C. Donkin

“Harvie Krumpet”

Produkcia obrazov Melodrama

Adam Elliot

'Chrumky'

Výroba filmov Acme

Chris Hinton

BEST LIVE ACTION SHORT FILM

„Červená bunda“

Na výrobu Hamburger Filmwerkstatt

Florian Baxmeyer

„Most (Most)“

Výroba filmov Eastwind

Bobby Garabedian a William Zabka

'Squash'

Produkcia Tetramedia

Lionel bailliu

„(A) Torzija [(A) Torzia]“

Štúdio Arkadena Production

Stefan Arsenijevic

„Dvaja vojaci“

Produkcia spoločnosti na výrobu obuvi

Aaron Schneider a Andrew J. Sacks

DOSIAHNUTÉ DOSIAHNUTIE ÚPRAVY ZVUKU

„Nájdenie Nemo“ (dobrý pohľad)

Gary Rydstrom a Michael Silvers

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Richard King

„Piráti z Karibiku: kliatba čiernej perly“ (Buena Vista)

Christopher Boyes a George Watters II

DOSIAHNUTIE DOSAHU V ZMIEŠANÍ ZVUKU

“Posledný samuraj” (Warner Bros.)

Andy Nelson, Anna Behlmer a Jeff Wexler

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges a Hammond Peek

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Paul Massey, D.M. Hemphill a Arthur Rochester

„Piráti z Karibiku: kliatba čiernej perly“ (Buena Vista)

Christopher Boyes, David Parker, David Campbell a Lee Orloff

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Andy Nelson, Anna Behlmer a Tod A. Maitland

DOSIAHNUTÉ VÝSLEDKY VO VIZITNÝCH ÚČINKOCH

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook a Alex Funke

„Majster a veliteľ: Ďaleká strana sveta“ (líška 20. storočia)

Dan Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness a Robert Stromberg

„Piráti z Karibiku: kliatba čiernej perly“ (Buena Vista)

John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson a Terry Frazee

PRISPÔSOBENÁ OBRAZOVKA

“American Splendor” (HBO Films v spojení s funkciami Fine Line)

Napísali Robert Pulcini a Shari Springer Berman

„Mesto Božie“ (Miramax)

Scenár od Braulio Mantovaniho

„Pán prsteňov: Návrat kráľa“ (nová línia)

Scenár Fran Walsha, Philippa Boyens a Peter Jackson

„Mystic River“ (Warner Bros.)

Scenár Briana Helgelanda

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Napísal pre obrazovku Gary Ross

ORIGINÁLNA OBRAZOVKA

„Barbarské invázie“ (Miramax)

Napísal Denys Arcand

„Špinavé pekné veci“ (Miramax a BBC Films)

Napísal Steven Knight

„Nájdenie Nemo“ (dobrý pohľad)

Scenár Andrew Stanton, Bob Peterson a David Reynolds

chodiaci mŕtvi mi spievajú pieseň

Pôvodný príbeh Andrew Stanton

„V Amerike“ (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Napísali Jim Sheridan a Naomi Sheridan a Kirsten Sheridan

„Lost in Translation“ (funkcie zaostrenia)

Napísal Sofia Coppola



Najlepšie Články

Kategórie

Preskúmanie

Vlastnosti

Správy

Televízia

Toolkit

Film

Festivaly

Recenzia

Ocenenie

Pokladňa

Rozhovory

Clickables

Zoznamy

Video Hry

Podcast

Obsah Značky

Ocenenia Season Spotlight

Filmový Vozík

Ovplyvňujúce