Medzinárodný filmový festival Santa Barbara dokazuje, že je to veľmi zastávka na ceste k Oscarom

Medzinárodný filmový festival v Santa Barbare ohlásil zostavu svojho 35. vydania, ktoré sa uskutoční od 15. do 25. januára. Okrem hviezdnych holdov, ktoré slúžia ako hlavné hviezdy, sa bude konať 47 svetových premiér a 71 amerických premiér, pričom bude zastúpených celkovo 50 krajín. cenová sezóna pre najlepších uchádzačov o Oscar. Medzi ocenenými v príslušných kategóriách budú Renée Zellweger (cena Americkej riviéry), Scarlett Johansson a Adam Driver (cena vynikajúcich interpretov roka), Laura Dern (cena kina Vanguard Award), Brad Pitt (cena maltského moderného majstra), spolu s víťazi Ceny Virtuosos: Awkwafina, Taron Egerton, Cynthia Erivo, Beanie Feldstein, Aldis Hodge, George MacKay, Florence Pugh a Taylor Russell.



SBIFF je tiež jedinečný pri svojej každoročnej oslave talentu pod čiarou. Remeselníckymi umelcami, ktorí tento rok získali cenu Variety Artisans Award, sú Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez („Frozen II“), Michael Giacchino („Jojo Rabbit“), Kazu Hiro („Bombshell“), Barbara Ling („Raz Po čase v Hollywoode “), Steve Morrow („ Ford v Ferrari “), Christopher Peterson a Sandy Powell („ The Irishman “), Lawrence Sher („ Joker “), Lee Smith („ 1917 “) a Adam Valdez ( 'Leví kráľ'). Bong Joon Ho bude tiež po ruke pre retrospektívu svojich filmov a zúčastní sa na Q&A po bezplatnom premietaní filmu „Parazit“. Navyše sa uskutoční premietanie filmu „Tri králi“ Davida O. Russella.

Úvodným filmom SBIFF 2020 je „Bump Away the Way“, komédia Derry v Severnom Írsku o nečakanom tehotenstve režiséra Shelly Love.



Tu je zostava:



Amazing Grace, USA - svetová premiéra

Réžia: Lynn Montgomery

Americaville, USA, Čína - svetová premiéra

Réžia: Adam Smith

Bastardova cesta, USA - svetová premiéra

Réžia: Brian Morrison

Narodil sa v tanečnom sále, USA - svetová premiéra

Réžia: Clara Lehmann a Jonathan Lacocque

Ručne, USA - svetová premiéra

Réžia: Kellen Keene

The Delicious, USA - svetová premiéra

Réžia: Jason Wise

Putovanie po severozápadnom Pacifiku, USA - svetová premiéra

Réžia: Ian A. Nelson

Faith Based, USA - svetová premiéra

Réžia: Vincent Masciale

Lafayette Escadrille, USA - svetová premiéra

Réžia: Darroch Greer

Človek v teréne: Život a umenie Jima Denevana, USA - svetová premiéra

Réžia: Patrick Trefz

Medication Normal, USA - svetová premiéra

Réžia: Lynn Cunningham a Wendy Ractliffe

Mentori - Tony a Santi, USA - svetová premiéra

Réžia: Andrew Davis

The Mustangs: American Story, USA - svetová premiéra

Réžia: Steven Latham

Naturemakers, USA - svetová premiéra

Réžia: Scott Saunders

The Night, USA - svetová premiéra

Réžia: Kourosh Ahari

Oratorio, USA, Taliansko - svetová premiéra

Réžia: Mary Anne Rothberg

Overland, USA - svetová premiéra

Réžia: Elisabeth Haviland James a Revere La Noue

Väzenie vnútri, USA - svetová premiéra

Réžia: Katherin Hervey

Obnovenie (La restauracion), Peru - svetová premiéra

Réžia: Alonso Llosa

Sergio Mendes in Key of Joy !, Veľká Británia - svetová premiéra

Réžia: John Scheinfeld

Tell My Story, USA - svetová premiéra

Réžia: David Freid

Worm in the Heart, USA - svetová premiéra

Réžia: Paul Rice

61 USA FILMY PREMIERE

Amber Light, britská premiéra

Réžia: Adam Park

Amundsen, Nórsko - USA premiéra

Réžia: Espen Sandberg

The Art of Waiting (Neffilot), Izrael - premiéra USA

Réžia Erez Tadmor

je to dievča dokumentárny

Back Towards Light, Fínsko - USA premiéra

Réžia Arto Halonen

The Birdcatcherov syn (syn Fågelfångarens), Švédsko - americká premiéra

Réžia: Richard Hobert

Birth Wars, Mexico - americká premiéra

Réžia Janet Jarman

Black Conflux, Kanada - americká premiéra

Réžia: Nicole Dorsey

Born 2 Drive, Nórsko - premiéra USA

Réžia: Daniel Fahre

Láska brata, Kanada - premiéra USA

Réžia Monia Chokri

Bump Away The Way, UK - americká premiéra

Réžia: Shelly Love

Ostrým nožom, Slovensko - americká premiéra

Réžia: Teodor Kuhn

Zavolať mamu! (Ring mamma!), Švédsko - premiéra USA

Réžia: Lisa Aschan

Chronológia (Kronoloji), Turecko - premiéra USA

Réžia Ali Aydin

The Clash (La bronca), Peru, Columbia - USA premiéra

Réžia: Daniel a Diego Vega

Collision (Collision), Dánsko - USA premiéra

Réžia: Mehdi Avaz

Daniel, Dánsko, Nórsko, Švédsko - USA premiéra

Réžia: Niels Arden Oplev a Anders W. Berthelsen

Disco, Nórsko - USA premiéra

Réžia Jorunn Myklebust Syversen

Easy Living, Taliansko - premiéra USA

Réžia: Peter a Orso Miyakawa

Výnimka, Dánsko - USA premiéra

Réžia: Jesper W. Nielsen

Fatei a more, Rusko - premiéra USA

Réžia Alina Rudnitskaya a Sergey Vinokurov

The Flying Circus, Kosovo, USA premiéra

Réžia Fatos Berisha

Dobrý, Taliansko - USA premiéra

Réžia: Vincenzo Marra

Vraždy Goya, Španielsko - USA premiéra

Réžia: Gerardo Herrero

Gutterbee, Dánsko - USA premiéra

Réžia: Ulrich Thomsen

Gipsy Queen, Nemecko, Rakúsko - USA premiéra

Réžia: Hüseyin Tabak

Hope Gap, Spojené kráľovstvo - americká premiéra

Réžia: William Nicholson

Ja som, som, budem (platí slovo), Nemecko - USA premiéra

Réžia: Ilker Catak

If Only (Magari), Italy, France - Premiéra USA

Réžia Ginevra Elkann

James Vs. Jeho budúca ja, Kanada - americká premiéra

Réžia Jeremy Lalonde

Kuessipan, Kanada - USA premiéra

Réžia: Myriam Verreault

Krajina popola (Čierny popol), Kostarika, Argentína, Čile, Francúzsko - USA premiéra

Réžia: Sofia Quiros

Lane 4 (Raia 4), Brazília - premiéra USA

Réžia: Emiliano Cunha

Last Mountain, Poľsko - USA premiéra

Réžia: Dariusz Załuski

Odchod z Afganistanu (Bratstvo), Rusko - premiéra USA

Réžia: Pavel Lungin

Sloboda: Call to Spy, USA - USA premiéra

Réžia: Lydia Dean Pilcher

Love Beats (La banda), Španielsko - premiéra USA

Réžia: Roberto Bueso

Konšpiračné marihuany, Kanada - premiéra USA

Réžia: Craig Pryce

Master Cheng (Mestari Cheng), Fínsko, Čína - USA premiéra

Réžia: Mika Kaurismaki

Mosh, Domican Republic - americká premiéra

Réžia: Juan Antonio Bisonó

My Life (Mi Vida), Holandsko - premiéra USA

Réžia Norbert Ter Hall

Môj život ako komik (En komikers uppväxt), Švédsko - premiéra USA

Réžia: Rojda Sekersoz

Nevia, Taliansko - premiéra USA

Réžia: Nunzia De Stefano

Raz v Trubčevsku, Rusko - USA premiéra

Réžia: Larisa Sadilova

Iba zvieratá, Francúzsko, Nemecko - premiéra USA

Réžia: Dominik Moll

Outdeh - Mládež z Jamajky, Nemecko - premiéra USA

Réžia: Louis Josek

Outlaw (Autlo), Rusko - premiéra USA

Réžia: Ksenia Ratushnaya

Pandora's Box: Zdvíhanie veka pri menštruácii, Kanada - premiéra USA

Réžia: Rebecca Snow

Paríž: Divoký príbeh, Francúzsko - americká premiéra

Réžia Frederic Fougea

Ceruzka (Prostoy karandash), Rusko - USA premiéra

Réžia Natalya Nazarová

Psychosia (Psykosia), Denmark – U.S. Premiere

Réžia: Marie Grahtø Sørensen

The Retirement, Argentina - Spojené štáty americké premiéra

Réžia: Ricardo Diaz Lacoponi

River Silence, Kanada - premiéra USA

Réžia: Rogério Soares

Santa Clara, Bolívia - USA premiéra

Réžia: Pedro Antonio Gutierrez

The Songpoet, USA - premiéra USA

Réžia: Paul Lamont

Sovereign Soil, Kanada - premiéra USA

Réžia: David Curtis

Stehy (savovi), Srbsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina - premiéra USA

Réžia: Miroslav Terzic

Super Frenchie, USA - americká premiéra

Réžia: Chase Ogden

Supernova, Poľsko - premiéra USA

Réžia: Bartosz Kruhlik

That Click, USA - premiéra USA

Réžia: Luca Severi

Smerom k bitke, Francúzsko, Columbia - americká premiéra

Réžia: Aurélien Vernhes-Lermusiaux

White on White, Španielsko, Čile, Francúzsko, Nemecko - USA premiéra

Réžia súdu Théo

FILMOVÉ FILMY 2020 SBIFF

14 dní, 12 nocí (Kanada, 14 dní, 12 nocí)

Réžia: Jean-Phillippe Duval

37 sekúnd, Japonsko

Réžia: Hikari

Antigone, Kanada

Réžia: Sophie Deraspe

Blow the Man Down, USA

Réžia: Bridget Savage Cole a Danielle Krudy

Narodil sa v Jeruzaleme a stále nažive v Izraeli

Réžia: Yossi Atia a David Ofek

Bully. Zbabelec. Obeť. Príbeh Roya Cohna, USA

Réžia: Ivy Meeropol

Burnt Orange Heresy, USA, Spojené kráľovstvo

Réžia: Giuseppe Capotondi

The Changin ’; Times of Ike White, USA

Réžia: Daniel Vernon

DAVID fincher filmy hodnotené

Hľadá sa Farideh, Irán, Holandsko

Réžia: Kourosh Ataee a Azadeh Moussavi

Golda, Izrael, Nemecko

Réžia: Sagi Bornstein, Udi Nir, Shani Rozanes

Veľká zjednotená teória Howard Bloom, USA

Réžia: Charlie Hoxie

Greed, UK

Réžia: Michael Winterbottom

Invisible Life (A vida Invisível), Brazília, Nemecko

Réžia: Karim Aïnouz

Pláž Kosher, Izrael

Réžia: Karin Kainer

Lina Z Limy, Čile, Peru, Argentíny

Réžia: Maria Paz Gonzalez

Stratené prenosy, USA

Réžia: Katharine O ’; Brien

Starosta Rione Sanità, Starosta Rione Sanità, Taliansko

Réžia: Mario Martone

Moja priateľka Fela, Brazília

Réžia: Joel Zito Araújo

Papicha, Francúzsko, Alžírsko, Belgicko, Katar

Réžia: Mounia Meddour

Parazit, Južná Kórea

Réžia: Bong Joon-ho

Personhood, USA

Réžia: Jo Ardinger

Red Penguins, USA

Directed by Gabe Polsky

Je v Portlande v USA

Réžia: Marc Carlini

Shindisi, Gruzínsko

Réžia: Dito Tsintsadze

Ukáž mi, čo máš, USA

Réžia: Svetlana Cvetko

Systémové havárie (Systemsprenger), Nemecko

Réžia Nora Fingsche

Pravda a spravodlivosť, Estónsko

Réžia: Tanel Toom

The Vast of Night, USA

Réžia: Andrew Patterson

Verdikt, Francúzsko, Filipíny

Réžia Raymund Ribay Gutierrez

Putujúci kuchár, Južná Kórea

Riadil Hye-Ryoung Park

Whale Wisdom, USA

Réžia: Rick Rosenthal

Zoznam krátkych filmov, ktoré sa budú hrať, sa zobrazí na webovej stránke Medzinárodného filmového festivalu v Santa Barbare.



Najlepšie Články

Kategórie

Preskúmanie

Vlastnosti

Správy

Televízia

Toolkit

Film

Festivaly

Recenzia

Ocenenie

Pokladňa

Rozhovory

Clickables

Zoznamy

Video Hry

Podcast

Obsah Značky

Ocenenia Season Spotlight

Filmový Vozík

Ovplyvňujúce